İç Mimarlık Mimarı

ic mimarlik mimari

İç Mimarlık Mimarı

İç mimarlık mimarı tasarım bir alandaki mekanın içini tasarlama sürecine denir. Alanların şık ve etkili kullanılmasına yönelik yapılan iç mekan tasarımları, planlamalı, teknik ve estetik olarak çözüm sonucu başarıya ulaştırır.

İç mimar olarak tasarımın ve sonuç sürelerinin tamamı kişilere işlevsel yaşam alanları katmak ve görsel ambiyansı sağlamak amacı ile yapılır. Pek çok kişi iç mekan tasarımıında büyük rol oynar.

İç Mimarlık Mimarı Nedir, Ne Yapar?

İç mimarlık kişilerin yaşam alanlarını kullanışlı ve güzel hale getirmek için farklı eşya ve araç gereçleri kullanarak tasarım yapan kişidir. Daha iyi, sağlıklı, sağlam ve sakin bir fiziki bir ortam tasarlarlar. Kişilerin yaratıcı olması en önemli faktör olarak görülür.

Görsel faktörler(ışık renk ve biçim),
Dokunsal faktörler(şekil yüzel ve doku),
İşitsel faktörler(yankı ve gürültü).
İç Mimarlık Mimarı; Tasarımcı ile ilgili materyallerini doğru kullanılması gerekli olan estetikliği yaratır. Bir nevi nesneler ile şekil verir. Tasarımcının mobilya aksesuar gibi seçeneklerler renkler hakkında geniş bilgiye sahip olması gerekir. İç mekan tasarımları yapılırken en çok kullandığı malzemeler:

mobilyalar
aydınlatmalar,
halılar ve zemin kaplamalar,
boya ve duvar kağıtları,
cam,
metal,
demirbaşlar,
sanat eserleri

İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon İle Arasındaki Fark Nedir?

İç mekan tasarımı, iç mimarlık yaparken her detayın madde halinde hesaplanmasını gerektiren bir süreçtir. Dekorasyon ise iç mimarlığın bir kısmını oluşturan ve daha çok kişisel düşünceler ve zevklere göre tasarımın yapıldığı süreçtir. İç mimarların mekan tasarlamalarından sonra farklı düşünce ve zevklere göre dekorasyon süreci tamamlanır. Her iki madde de düşündürücü ve zevklidir.

İç Mimarlık Mimarı Kimdir?

İç mimarlar mekan ihtiyaçlarını belirleyip, renk ve aydınlatma gibi aksesuarları seçerek iç mekanı işlevsel, kaliteli ve güzel hale getirirler. Binaların iç mekan tasarımlarını, işlevsel ve estetik düzenlemesini yapar.

Nasıl Mimarlık Olunur?

Üniversitelerin 4 senelik İç Mimarlık bölümlerinden lisans dereceleri alan kişiler iç mimar unvanını almaya hak kazanır.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle  iletişime geçiniz.İletişim için tıklayınız.

Sosyal Medya;
instagram
Facebook

Projelerimizden hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin

İLETİŞİME GEÇ
Language
Open chat
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.
KATALOG